Tel.: +420 724 046 046 Email: prodej@nautilus-bazeny.cz Provozní doba: Po-Pá: 8:00 - 12:00, 13:00 - 17:00

Informace o zastřešení bazénů

PROČ JE ZASTŘEŠENÍ TAK POPULÁRNÍ ?

  • předejdete znečišťování vody v bazénu
  • snížíte obsah chemických látek na úpravu vody, tepelné ztráty, odpařování vody
  • zvýšíte užitnou hodnotu - prodloužíte koupací zezónu od dubna do října
  • zamezíte plýtvání elektrické energie při vytápění - možnost celoročního provozu
  • využití sluneční energie díky skleníkovému efektu
  • koupání i za nepříznivých podmínek

Konstrukce

Konstrukce je vyrobena ze speciálně vyvinutých hliníkových profilů . Profily se od sebe odlišují jak vnějšími rozměry, tak rozměry výztuží uvnitř profilu. Pro vynikající pevnost zastřešení je použit vždy vhodný typ profilu v závislosti na konstrukční složitosti, typu a velikosti zastřešení. Profily jsou navrženy tak, aby mohla zkondenzovaná voda vytékat ven a nedocházelo k zamrzání vody v profilech v zimních měsících. Profily jsou v základním provedení opatřeny povrchovou úpravou stříbrný Elox. Můžeme Vám také nabídnout změnu barvy konstrukce dle RAL.

Výplň

Výplň segmentů je v základním provedení zhotovena z čirého jednokomůrkového polykarbonátu o síle 10 mm s ochrannou vrstvou proti UV záření. Dutinkový materiál (polykarbonát) může být nahrazen plným materiálem (Kompaktní polykarbonát, Akrylátové sklo). Plný materiál může být použit na celé zastřešení, nebo jen částečně. Barvy všech materiálů lze za příplatek změnit.

Čela zastřešení

Čela zastřešení jsou v základním provedení odnímatelná a jsou tvořena z hliníkové konstrukce s povrchovou úpravou Elox a komůrkového čirého polykarbonátu s UV ochranou. Důležité pro výrobu čel je jejich zdvih nad terénem, který se mění v závislosti na výšce lemu, nebo jiné překážky, přes které čelo přejíždí. Zdvih čela by měl být minimálně o 30 mm vyšší, než je výška lemu, či překážky.

Kolejnice

jsou vyrobeny ze speciálně vyvinutých hliníkových profilů a jsou standardně opatřeny povrchovou úpravou stříbrný Elox. Kolejnice mohou být jednosměrné pro jednosměrný posuv zastřešení v základním provedení, nebo obousměrné, pro posuv zastřešení oběma směry. V základním provedení je výška kolejnic 20 mm. Výhodou stnadardních kolejnic je jejich snadná údržba, proto úklid nečistot z prostoru kolejnic není žádným problémem. Další možností jsou tzv.pochozí kolejnice. Výhodou těchto kolejnic je, že je na ně možné pohodlně došlápnout, protože jsou na nich vytvořeny rovné plochy. Výška kolejnic je 18 mm.

Poloautomatická aretace segmentů

Každý segment je opatřen dvěma aretacemi. Aretace je důležitá pro zajištění jednotlivých segmentů zastřešení v otevřeném i zavřeném stavu tak, aby nedošlo vlivem větru k jejich samovolnému posuvu. Aretace segmentů může být provedena i v uzamykatelném provedení. Tato aretace zvyšuje bezpečnost Vašich dětí a za Vaší nepřítomnosti se nemusíte bát, že bude Váš bazén využívat cizí návštěvník.

Dveře

mohou být provedeny v těchto variantách: pantové dveře v čele s prahem (jednokřídlé, nebo dvoukřídlé), posuvné dveře v čele s prahem (jednokřídlé, nebo dvoukřídlé), pantové dveře v čele bez prahu (jednokřídlé, nebo dvoukřídlé), boční posuvné dveře, klapka v čele. Ke všem typům dveří Vám můžeme nabídnout uzamykání.

Ceník

Ceník zastřešení nalzenete zde.